Gönüllü Okuyucu Olmak İstiyorum

Lütfen dikkat, Bu başvuru sayfasını yalnızca Gönüllü Okuyucu Olmak istiyorsanız, formu doldurun.

Kullanıcı Adı

Kullanıcı Şifresi

Kullanıcı Şifresi Tekrar

Gönüllü Olmak İstediğiniz Alan

Adı Soyadı

T.C. Kimlik No

Doğum Tarihi

İl

İlçe

Mahalle

Adresin Devamı

Telefon

Cinsiyet

Çalışma Bilginiz

Eğitim Durumu

Bizi Nerden Duydunuz

Diğer Seçeneğini Yazınız

Bizden Beklentileriniz

Önceden Sosyal Sorumluluk Projelerinde Çalıştınız mı

Fotoğrafınız
(400px*400px JPG formatında)

Deneme Kaydınız
(MP3 Ses Formatında 5 Dakikalık Ses Kaydı)

Gönüllü Üyelik Sözleşmesi'ni Okudum Kabul Ediyorum.

Sesin Benim Dünyam Projesi Kişisel Veri Açık Rıza Metni 'ni Okudum, Anladım ve Kabul Ediyorum.

Gönüllü Okuyuculuk İçin Adım Adım

Gönüllü okuyucu olmaya karar verdiğiniz için her şeyden önce size teşekkür ederiz.

Bu sayfada, gönüllü okuyuculukla ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulacaksınız. Sesin Benim Dünyam Sesli Kitap Kütüphanesinde gönüllü olarak kitap seslendirmek istiyorsanız, kayıt stüdyomuza gelerek gönüllü okuyucumuz olabilirsiniz.

Gönüllü okuyuculukla ilgili tüm bilgileri Gönüllü olduktan sonra web sayfamızdan size açılacak olan panelden ulaşabilirsiniz.
Gönüllü okuyucu olmak için neler mi yapmanız gerekir?

İşte adım adım Gönüllü Okuyuculuk Süreci;

1-      Gönüllü okuyuculuk bilgilerinizi girin.
2-      Kitap okuma kurallarını içeren belgeyi okumak için Kitap Okunurken Uyulması gereken kurallar bağlantısına tıklayın.
3-      Kuralları okuduk sıra geldi deneme kaydına, deneme kaydı için yapmanız gerekenleri merak ediyorsanız "Deneme Kaydı Değerlendirme Kriterleri ve Ses Kalite Ayarları" bağlantısına tıklayın. Deneme kaydını tamamladıktan sonra bunu bilgi@sesinbenimdunyam.com mail adresine gönderin. Deneme kaydınızda herhangi bir eserden alınmış 5 dakikalık bir okuma yapmanız yeterli olacaktır. Yani bu kayıt için seslendireceğiniz kitaptan bir bölüm okumanız zorunlu değildir.
4-      Deneme kaydının onaylanması ardından üyeliğiniz aktif hale gelecektir.
5-      Üyeliğiniz aktifleştikten sonra artık kitap seçebilirsiniz. Kitap seçimi yapmak için Talep edilen kitaplar linkine girip buradan seçim yapabileceğiniz gibi okumak istediğiniz kitabın şu anda okunup okunmadığını Okunmakta Olan Kitaplar linkinden veya daha önce seslendirip seslendirilmediğini Seslendirilmiş Kitaplar linkinden kontrol edebilirsiniz. Bir kitabı seslendirebilmeniz için daha önce eserin insan sesi formatında bulunmaması gerekiyor unutmayın.
6-      Seçtiğiniz kitabı Sesin Benim Dünyam Sesli Kitap Kütüphanesine onaylattıktan sonra artık okumak için hazırsınız. Kitabı elinize alın ve  Başlamadan Önce doldurulması ve okunması Gerekli Form - Yabancı Yazarlı veya  Başlamadan Önce doldurulması ve okunması Gerekli Form - Türk Yazarlı formlarından birini doldurmayı unutmayın.
7-      Artık kitabı seslendirmeye başlayabilirsiniz.  Kitabı bitirmek için 1 aylık (Sayfa sayısına ve öncelik sırasına göre değişkenlik gösterebilir) bir süreniz olduğunu hatırlatmak isteriz. Eğer bu süre içinde kitabınızı bitiremezseniz, lütfen Sesin Benim Dünyam Sesli Kitap Kütüphanesi ile temas kurarak sürenizi uzatın.

Not: Kurum olarak gönüllü okuyucu projemize dahil olmak isterseniz, sizlere gönüllü okuyuculuk semineri vermekten mutluluk duyacağız. Eğer 20’dan fazla çalışanınızın katılabileceği bir seminer ortamı oluşturabilirseniz bizlerle iletişim kurduğunuz taktirde gerekli zaman ayarlamasını yapıp kurumsal gönüllü okuyuculuk projesini birlikte gerçekleştirebiliriz. 

Gönüllü Eğitmenlik 

Gönüllü eğitmenlik için başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle yukarıdaki adımları takip ediniz. Formu doldururken Gönüllü Olmak İstediğiniz alan kısmında Eğitmenlik seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi bize göndermeniz yeterli olacaktır. 

Peki bu gönüllü eğitmenlik nedir?

Gönüllü eğitmenlerimiz, bu projenin sürdürülebilirliği için en önemli yapıtaşlarından biridir. Eğitmenlerimiz toplu ve birebir eğitimler alarak diksiyon ve kitap seslendirme üzerine yeterli bir donanıma sahip olana kadar eğitim süreci (Kişilerin diksiyon ve diyafram kullanabilme seviyelerine göre değişkenlik göstermektedir.) devam edecektir. Eğitimi tamamlayan gönüllülerimiz seslendirme için gelen ve eğitmen olmak isteyen gönüllülere eğitim vererek projenin devam ettirilme sürecine katkı sağlayacaktır.